kronikë
  ë parë

  Обвинение за недозволено држење оружје

    Гостиварското обвинителство денеска до Основниот суд Гостивар поднесе Обвинителен акт против 53-годишен жител
  Maqedoni
  ë parë

  ЈЗУ ЦЕНТАР ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ – ШТИП ги задолжува сите граѓани кои се превезувале со автобусите

  ЈЗУ ЦЕНТАР ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ – ШТИП ги задолжува сите граѓани кои се превезувале со автобусите…
  Maqedoni
  ë parë

  Телефонски разговор на МНР Димитров со српскиот МНР Дачиќ

  Попладнево, министерот за надворешни работи Никола Димитров телефонски разговараше со потпретседателот на Владата на Република…
  Maqedoni
  ë parë

  Во наредните 10 дена инспекторските тимови активно ќе ги информираат и едуцираат угостителите за примена на протоколите

  Претседателката на Инспекцискиот Совет, Магдалена Филиповска-Грашкоска, на денешната редовна прес-конференција, информираше за деталите за воведените…
  Maqedoni
  ë parë

  Прес конференција во врска со ситуацијата со Ковид 19 на градоначалникот Бочварски

  Општина Штип оствари комуникација со Министерството за здравство, со неколку сопственици на текстилни фабрики, со…
  Maqedoni
  ë parë

  Сугарески: Го решаваме најголемиот проблем на жителите на општина Ѓорче Петров

    „Жителите на Волково, Стопански Двор и Кисела Јабука добиваат нова канализациона мрежа и асфалтирани…
  Maqedoni
  ë parë

  Општина Карбинци го решава долгогодишниот проблем со водоснабдување – започна изградба на Пречистителна станица

  Премиерот Спасовски, министерот Димковски во посета на Општина Карбинци – Пречистителна станица за вода за…
  Maqedoni
  ë parë

  Продолжува да важи платеното породилно отсуство до завршувањето на времените мерки

  За да се обезбеди заштита и грижа на децата, Владата на Република Северна Македонија донесе…
  Maqedoni
  ë parë

  Протоколите за отворање и работа на кафетериите и угостителските објекти за исхрана

  Одлуката за мерки за спречување на внесување и ширење на коронавирус КОВИД-19 во рамки на…
  Maqedoni
  ë parë

  Владината одлука за враќање на работа од Први јуни не важи за хронично болните и родителите со деца до 10 години

  Владината одлука од вчерашната 57-ма седница за враќање на работа од Први јуни не важи…
  Maqedoni
  ë parë

  Учество на МНР Димитров на конференција на Советот на Јадранско-јонската иницијатива

  Денес, министерот за надворешни работи Никола Димитров учествуваше на видео-конференција на Советот на Јадранско–јонската иницијатива…
  Maqedoni
  ë parë

  Денеска се потврдени 25 нови случаи на ковид 19

  Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 17 оздравени пациенти во:…
  Maqedoni
  ë parë

  Мицкоски се однесува незрело и профитерски, изборите се решение, а не проблем

  Прес-конференција, Костадин Костадинов, портпарол на СДСМ
  Maqedoni
  ë parë

  Од 57-мата седница на Владата

  Владата на Република Северна Македонија на денешната 57-ма седница донесе одлука со која од утре,…
  Maqedoni
  ë parë

  Заклучоци на Општинскиот штаб за заштита и спасување Штип

  Општинскиот штаб за заштита и спасување ги донесе следните заклучоци:
  Maqedoni
  ë parë

  Комисијата за заразни болести демантира

  Комисијата за заразни болести ги демантира информациите кои се пласирани денеска во одредени медиуми дека…
  Maqedoni
  ë parë

  Спасовски: Ја обновивме и модернизиравме инфраструктурната електроенергетска дистрибутивна мрежа за поголем економски потенцијал

  Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски, заедно со министерот за транспорт и…
  Maqedoni
  ë parë

  Денеска се потврдени 16 нови случаи на ковид 19

  Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 14 оздравени пациенти во:…
  Maqedoni
  ë parë

  Меѓународна недела за подигнување на свесноста за здравјето на тироидната жлезда

  Во периодот од 25 – 31 мај се одбележува 12. Меѓународна недела за подигнување на…
  Maqedoni
  ë parë

  Зоолошката градина во Скопје од денеска повторно отворена за посетители

  Вратите на Зоолошката градина во Скопје од денеска се повторно отворени за посетителите.
   kolona
   ë parë

   НА „ИВИЦА“ СУМ!

   ЧУМУ ВИ БЕШЕ ОВОЈ ЏАНДАРСКИ ПЕРИОД!?
   kolona
   ë parë

   Старата Влада има полн политички легимитет

   Нема правен основ да функционира Пржинска Влада,
   kolona
   ë parë

   НЕ МЕ БРАНЕТЕ, АМАН

   НЕ СТЕ СВЕСНИ КОЛКУ БОЛИ
   kolona
   ë parë

   КАРАНТИН!!!!!

   НЕМА ТУКА ТРТЕ МРТЕ
   Kthehu në butonin e lartë
   sq
   mk_MK sq
   afër