Македонија
  пред 1 ден

  Денеска се регистрирани 141 нови случаи на ковид 19

  Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1885 тестирања, а регистрирани…
  Македонија
  пред 1 ден

  Прскање против комарци, Општина Штип

  На ден 12.08.2020 год. (Среда-наутро) Општина Штип преку овластена фирма, на територијата на општината Штип…
  Македонија
  пред 1 ден

  Од 80-тата седница на Владата

   Моделот за образовниот процес 2020/2021 ќе се донесе по мислењето на Комисијата за заразни болести;…
  Македонија
  пред 1 ден

  Комисијата за заразни болести предлага онлајн наставата

  Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, денес изјави дека на состанокот на Комисијата за…
  Македонија
  пред 2 дена

  Денеска се регистрирани 109 нови случаи на ковид 19

  Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 762 тестирања,
  Македонија
  пред 4 дена

  Владата на Република Северна Македонија оддаде почит на загинатите бранители на Карпалак

  Во име на Владата на Република Северна Македонија, Драган Василевски, советник за одбрана на претседателот…
  Македонија
  пред 4 дена

  МЗ најостро реагира на изнесените невистини

  Министерството за здравство најостро реагира на изнесените невистини во изјавата на ВМРО-ДПМНЕ во врска со…
  Македонија
  пред 4 дена

  Претседателот Пендаровски во Охрид го посети армискиот нуркачки тим од Баталјонот на специјалните сили

    Претседателот на Република Северна Македонија и Врховен командант на Вооружените сили, Стево Пендаровски, денеска…
  Македонија
  пред 4 дена

  Традиционалната крводарителска акција „Плаошник 2020“

    Денес од 19:24 ч. и утре од 9:13 ч. хуманите наши сограѓани
  Македонија
  пред 4 дена

  Новата влада предводена од СДСМ ќе изгради еко држава

  Соопштение за јавност СДСМ води сериозни, темелни преговори со претседатели и високи претставници политички партии кои се…
  Македонија
  пред 4 дена

  Денеска се регистрирани 200 нови случаи на ковид 19

  Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1828 тестирања, а регистрирани…
  Македонија
  пред 5 дена

  Известување за промена на работно време на Граничен премин ,, Евзони,,

  Министерството за внатрешни работи  ги известува
  Македонија
  пред 5 дена

  Денеска се регистрирани 155 нови случаи на ковид 19

  Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1845 тестирања, а регистрирани…
  Македонија
  пред 5 дена

  Протестен марш – “СТОП ЗА ГРАБЕЖОТ”

  На 8 08 2020 (сабота) во 12 часот (збирно место Министерство за правда) ќе започне…
  Култура
  пред 5 дена

  „Нашите деца свират Бах“

  „Нашите деца свират Бах“ – концерт на млади пијанисти и Гудачки оркестар
  Хроника
  пред 6 дена

  Еден осомничен за полов напад врз дете

  Основното јавно обвинителство Прилеп донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 25-годишно лице од село…
  Култура
  пред 6 дена

  „Макфест” за првпат на отворено, „Пастрамајлијада” нема да се одржи

  Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски даде изјава за медиуми во врска со фестивалот „Макфест”:
  Македонија
  пред 6 дена

  Денеска се регистрирани 113 нови случаи на ковид 19

  Министерството за здравство информира дека во
  Македонија
  пред 6 дена

  Новата Влада на СДСМ ќе има помал број министри

  Новата Влада на СДСМ ќе има помал број министри, а ќе обезбеди повеќе и подобри…
   Колумни
   пред 2 недели

   БОЛНА ТЕМА

   БОЛКА ДО КОСКИ
   Колумни
   пред 4 недели

   Народот е во право и кога греши

   Изборите фактички не решија ништо.
   Назад на горното копче
   mk_MK
   sq mk_MK
   Затвори