Спорт

Тренерот на Арсенал, Микел Артета

позитивен на тестот за коронавирусот

Арсенал потврди дека селекторот Микел Артета се тестирал  за коронавирус у тестот бил позитивен

Шпанецот призна дека е „разочаран“ откако ги дознал лошите вестите, но останува со позитивно располпже.

Во  Премиерлигата  ќе се одржи итен состанок со голема можност сезоната  да биде одложена од утре.

Покажи повеќе
Назад на горното копче
mk_MK
sq mk_MK
Затвори