Хроника

Тепачка во прилепскиот затвор

Со остар предмет повреден затвореник

Во Казнено-поправниот дом Прилеп деновиве дошло до физичка пресметка помеѓу тројца затвореници.

Како што информираат од МВР, станува збор за лицата А.П., С.Ѓ., и С.М., при што А.П. со остар предмет му нанел повреди на С.М..

Се преземаат мерки за расчистување на настанот, велат од полицијата во дневниот билтен.

Покажи повеќе
Назад на горното копче
mk_MK
sq mk_MK
Затвори