Македонија
  пред 8 часа

  Спасовски: Сите три пакети мерки за поддршка на економијата, всушност во својот фокус ги имаат граѓаните на нашата земја

  Спасовски: Сите три пакети мерки за поддршка на економијата, всушност во својот фокус ги имаат…
  Македонија
  пред 10 часа

  Филипче: Има суштинска разлика меѓу првиот и овој бран

    Министерот Филипче: Има суштинска разлика меѓу првиот и овој бран, тогаш не знаевме што може да…
  Македонија
  пред 10 часа

  Од 60-тата седница на Владата

  Од 60-тата седница на Владата: Усвоен Протоколот за превентивни мерки за сите работни места за…
  Македонија
  пред 10 часа

  Денеска се потврдени 76 нови случаи на ковид 19

  Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 885 тестирања,
  Колумни
  пред 10 часа

  Ве заболе за здравјето на граѓаните

  Мицковски друже и тебе совршено те заболе за здравјето на граѓаните.
  Социјални Мрежи
  пред 10 часа

  ОД ШТО СЕ ПЛАШИТЕ?!

      Незнам точно од што бев инспирирана на денешен ден 2013-та година да ја…
  Македонија
  пред 16 часа

  ГРАД СКОПЈЕ НАПРАВИ УШТЕ ЕДНО ИНКЛУЗИВНО ИГРАЛИШТЕ, ОВОЈ ПАТ ВО БУТЕЛ

  Градоначалникот Шилегов денеска го посети и инклузивното игралиште во дворот на  ОУ „Живко Брајковски“, кое…
  Хроника
  пред 17 часа

  Кривични пријави за насилството во Матка

  Одделението за насилен криминал во Единицата за насилен криминал при Секторот за внатрешни работи
  Македонија
  пред 17 часа

  До 5-ти, односно до 7-ми јуни, трае аплицирањето за финансиска поддршка за исплата на плата за месец мај 2020 година

   До 5-ти, односно до 7-ми јуни, трае аплицирањето за финансиска поддршка за исплата на плата…
  Македонија
  пред 17 часа

  Општина Карбинци ќе спроведе авионско третирање против возрасни комарци

  Општина Карбинци ја информира јавноста дека на ден 05.06.2020 година (петок) со почеток во 05,00…
  Македонија
  пред 21 часа

  Граѓаните да ги почитуваат мерките за побрз излез од здравствената криза

  Министерството за здравство апелира до граѓаните да ги почитуваат во целост мерките и препораките за…
  Спорт
  пред 1 ден

  Започна изградба на спортско-качувачки центар во пл. дом “ВРТЕШКА”-Карбинци

  На планината Плачковица започна изградбата  на спортско-качувачки центар во пл. дом “ВРТЕШКА” општина Карбинци.
  Македонија
  пред 2 дена

  Денеска се потврдени 89 нови случаи на ковид 19

  Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 727 тестирања, а регистрирани…
  Македонија
  пред 2 дена

  ОД УТРЕ СЕ УКИНУВА БЕСПЛАТНИОТ ЈАВЕН ПРЕВОЗ ЗА ПЕНЗИОНЕРИТЕ

  За да се заштити здравјето на најранливите граѓани и да се спречи ширењето на коронавирусот,…
  Македонија
  пред 2 дена

  Мерката за ослободување од работа на хронично болните лица, бремените жени, самохраните родители и другите ранливи категории граѓани, продолжува да важи

  Министерството за труд и социјална политика информира дека хронично болните лица, родителите на дете до…
  Македонија
  пред 2 дена

  Спасовски: Нови 14 дена вонредна за да ги спроведеме сите мерки за справувањето со здравствената криза и со економските последици

    Спасовски: Нови 14 дена вонредна за да ги спроведеме сите мерки за справувањето со…
  Македонија
  пред 3 дена

  Подобрени условите во 28 јавно-здравствени установи

  Министерството за здравство информира дека во
  Македонија
  пред 3 дена

  НЕКОГАШНИОТ НАПУШТЕН ПРОСТОР ВО КИСЕЛА ВОДА СЕГА Е НОВА ЗЕЛЕНА ПОВРШИНА

  Во завршна фаза е уредувањето на новиот парк во Кисела Вода, лоциран меѓу улицата Лазар…
  Македонија
  пред 3 дена

  Од 15 јули ваучери од 6.000 денари за домашен туризам и платежни картички од 3.000 денари за летување дома за 130.000 граѓани

  Бектеши: Од 15 јули ваучери од 6.000 денари за домашен туризам и платежни картички од…
  Македонија
  пред 3 дена

  Денеска се потврдени 62 нови случаи на ковид 19

  Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 17 оздравени пациенти во:…
   Колумни
   пред 10 часа

   Ве заболе за здравјето на граѓаните

   Мицковски друже и тебе совршено те заболе за здравјето на граѓаните.
   Колумни
   пред 3 дена

   ПРИКАЗНА ЗА ОРЕЛОТ

   ПРОЧИТАЈТЕ……. ВРЕДИ
   Колумни
   пред 1 недела

   НА „ИВИЦА“ СУМ!

   ЧУМУ ВИ БЕШЕ ОВОЈ ЏАНДАРСКИ ПЕРИОД!?
   Назад на горното копче
   mk_MK
   sq mk_MK
   Затвори