Македонија
  пред 2 дена

  Денеска се регистрирани 186 нови случаи на ковид 19

  Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1674 тестирања, а регистрирани…
  Македонија
  пред 2 дена

  Средба на министерот Спасовски со амбасадорот на Руската Федерација, Баздникин

  Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, денеска оствaри работна средба со амбасадорот на
  Македонија
  пред 2 дена

  Обезбедена е целосна грижа и доволно места за децата во градинките

  Обезбедена е целосна грижа и доволно места за децата во градинките, единствен логичен чекор е…
  Македонија
  пред 2 дена

  Изградба и рехабилитација на преку 1.500 километри национални и 450 километри локални патишта, на околу 500 километри комунална мрежа

  Бочварски: Изградба и рехабилитација на преку 1.500 километри национални и 450 километри локални патишта, на…
  Македонија
  пред 2 дена

  ГРАД СКОПЈЕ УРЕДУВА НОВ ЗЕЛЕН СКВЕР ВО АЕРОДРОМ

    На постојната зелена површина од 2000 метри квадратни на крстосницата помеѓу булеварот Јане Сандански…
  Хроника
  пред 2 дена

  Тетовското обвинителство поведе постапка за дилер на дрога

  Основното јавно обвинителство Тетово поведе постапка против 34-годишно лице поради постоење основано сомнение дека го…
  Македонија
  пред 2 дена

  Честитки до премиерот Заев за повторното именување и поддршка од Шведска

  Средба на премиерот Заев со шведската амбасадорка Форсгрен Бенгтсон: Честитки до премиерот Заев за повторното…
  Македонија
  пред 2 дена

  Средба на претседателот на Собранието на РСМ Џафери со Н.Е. Карло Ромео

  Денес претседателот на Собранието на Република Северна Македонија Талат Џафери, го прими во проштална посета…
  Македонија
  пред 2 дена

  Истрагата на ОЈО за изборното рекламирање да е транспарентна и неселективна

  Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ) реагира на објавата на Основното Јавно Обвинителство во која…
  Македонија
  пред 4 дена

  Порака од претседателот Пендаровски по повод 15 Септември – Меѓународниот ден на демократијата

  По повод 15 Септември – Меѓународниот ден на демократијата, претседателот Стево Пендаровски упати порака во…
  Хроника
  пред 4 дена

  Претреси во Синѓелиќ, , едно лице приведено

  Претреси во Синѓелиќ, пронајден пиштол и хероин, едно лице приведено
  Македонија
  пред 4 дена

  Северна Македонија има интерес да се вклучи во изградба на терминалот за течен природен гас во близина на Александрополис во Грција

  Премиерот Заев во Атина: Северна Македонија има интерес да се вклучи во изградба на терминалот…
  Култура
  пред 5 дена

  ЕДНАКВИ, ЗАЕДНО ПОСИЛНИ / 15. АКТО ФЕСТИВАЛ ЗА СОВРЕМЕНИ УМЕТНОСТИ

  АКТО ФЕСТИВАЛ ЗА СОВРЕМЕНИ УМЕТНОСТИ 2020 ПРОДОЛЖУВА ВО КАВАДАРЦИ
  Култура
  пред 5 дена

  Со Баздуљ, Шајтинац, Малеска, Каракаш и Пијан Славеј започнува 8.фестивал „ПРО-ЗА Балкан“

  Авторите Мухарем Баздуљ, Угљеша Шајтинац, Калина Малеска и Дамир Каракаш, кој ќе има видеомонолог ќе…
  Македонија
  пред 6 дена

  Регистрирани 98 нови случаи на ковид 19

  Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1253 тестирања,
  Македонија
  пред 1 недела

  Денеска се регистрирани 140 нови случаи на ковид 19

  Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1507 тестирања, а регистрирани…
  Македонија
  пред 1 недела

  Арсовска: Зголемен пласман на македонските производи ќе го помогне економскиот раст

  Арсовска: Зголемен пласман на македонските производи ќе го помогне економскиот раст
  Македонија
  пред 1 недела

  Ќе се реновира Специјализираната болница за превенција

  Денеска Министерот за здравство Доц. д-р. Венко Филипче ја посети Специјализираната болница за превенција, лекување…
  Социјални Мрежи
  пред 1 недела

  : Кога сме кај кудењата

  : Кога сме кај кудењата, треба и да се пофали за одредено работење на службите…
   Колумни
   јули 29, 2020

   БОЛНА ТЕМА

   БОЛКА ДО КОСКИ
   Колумни
   јули 17, 2020

   Народот е во право и кога греши

   Изборите фактички не решија ништо.
   Назад на горното копче
   mk_MK
   sq mk_MK
   Затвори